ZÁHADA HLAVOLAMU

Pražské uličky se hemží šiframi. Je potřeba jich vyluštit co nejvíce a získat tak části jakési skládačky, jejíž tajemství může být odhaleno pouze, až se sejdou všichni, kdo tyto kousky vlastní. Sjíždíme se na Trnávku, aniž bychom tušili, co nás vlastně čeká.

Po spojení všech dílků jsme získali obrázek, jehož význam nejprve není vůbec jasný. Až ti bystřejší pochopili, že jde o hlavolam ježka v kleci.

Místní noviny vyzývají k přípravám na volbu Velkého Vonta. Plakát ježka v kleci, jež jsme si vyvěsili v táboře, nám ukradli kluci z vedlejšího tábora a teprve v tuto chvíli nám došlo, že situace je vážná. Kdo je to Velký Vont, proč jsme získali obrázek ježka v kleci, a proč nám ho nyní ukradli?

Na cestě za odhalením celé záhady jsme narazili na kroniku o historii vontů, ze které jsme si začali utvářet obrázek o tom, co je naším cílem. Hledáme ježka v kleci a bojujeme o to stát se Velkým Vontem.

Postupně jsme si plnili třináct bobříků a odhalovali záhadami opředený příběh. V klikatých uličkách města Tábor jsme hledali gynkgo bilobu, v Želivě se ná do ruky dostaly paměti kostelníka, jež znal Jana Tleskače, původního majitele ježka v kleci, který do něj ukryl záhadný plánek. Pro něj byl Jan Tleskač pronásledován tajemným M, který nakonec způsobil jeho smrt a zmizení hlavolamu.

Když už to vypadalo, že je naše putování a hledání u konce, aniž bychom byli úspěšní, našli jsme část vontské kroniky, která nás navedla k zámku v Červené Řečici. Zde jsme za svitu svíček prohledali vodou zalité dno nejhlubšího sklepení a nalezli ježka v kleci. Na hradě Orlík jsme se také zúčastnili volby Velkého Vonta, čímž celá naše mise vyvrcholila.

 
 


 


Akce s HARANTEM

TREFA DO ČERNÉHO!

Přátelé a kamarádi, vážení rodiče, milé děti,

V létě 2020 se na Trnávce uskuteční již 27. ROČNÍK letního tábora TRNÁVKA.

Jako v minulých letech pro Vás a Vaše děti připravují oblíbení vedoucí program plný her, zábavy, sportu, akce, ale i tajemství, hádanek, šifer a trochy napětí! Mimo tábor se opět chystáme na jednodenní výlet a podzimní víkendovku. Při tom všem určitě poznáte spoustu nových kamarádů.

Těšíme se na Vás na některé z akcí.

Vaši Haranti.