PROKLETÍ ZLATA INKŮ

V dávných dobách se rozkládala za nekonečnými vodními prostorami daleko na západě krásná a bohatá země, země tajemných, podivných a podivuhodných legend. Jedna z nejneuvěřitelnějších, ale kupodivu zřejmě zcela pravdivá, vypráví o zvláštní tajuplné zahradě, která zdobila hlavní město říše Inků.

Zahrada nesla právem název „Zlatá“. Vše, co ji zdobilo, co v ní rostlo, kvetlo, co ji oživovalo, všecičko bylo z nejryzejšího zlata. Z kovu, který byl pro Inky znamením jejich nebeského otce, znamením vznešeného Slunce.

O zlato však Inky připluli oloupit kolonisté ze Španělska. Ani jim ale uloupené zlato štěstí nepřineslo. Umírali ve vzájemných sporech a bitkách a lodě směřující zpět do Španělska se stávaly terčem útoků pirátů.

Indiáni se nechtěli tak snadno vzdát cizincům. Mnoho jich odešlo do nepřístupných hor. Zde, vysoko v horách, vybudovali nová města a pevnosti. Na příkrých svazích hor obdělávali svá terasovitá políčka. Postavili nové královské město Vilkabamba. Zde, v Chrámu moci, byla ukryta veškerá síla a moc inckých panovníků. Chrám je uzamčen čtyřmi klíči, které bohové rozdělili na několik dílů. Jednotlivé díly pak ukryli na těžko přístupných místech země. Město ani ony klíče však dosud nikdo nenašel. Leží tam nedotčená a neodhalená historie Inků, jejich poklad a dokonce svatý grál incké civilizace, velký zlatý disk slunce.

Najít královské město Vilkabamba a v něm Chrám moci, kde by se měl ukrývat poklad Inků. Obnovit zašlou slávu říše Inků a zvolit si nového Sapa Inku. To bylo naším úkolem.

Cesta za inckým pokladem začala zcela náhodou. Rumi – jeden ze starších Inků, Kuraků, sbíral rozkutálené korálky z náhrdelníku dovedností a narazil ve skále na starou listinu. Společně s Kuraky z ní vyčetl nápovědu k nalezení prvního ze čtyř klíčů k Chrámu moci. Klíč byl opravdu nalezen, společně s dalším vzkazem vybízejícím k pokračování v cestě za hledáním klíčů.

Kurakové byli však již příliš staří na podobnou pouť, a proto svolali mladé alju, aby je naučili indiánským dovednostem a vycvičili. Aljové tedy sbírali jeden korálek za druhým a ty si poté přišívali na své náhrdelníky dovedností. Jakmile měli náhrdelníky posety všemi barvami, mohli se vydat na pouť za hledáním klíčů.

Mladí aljové museli podstoupit mnoho zkoušek a nebezpečí, aby získali všechny čtyři potřebné klíče a mohli se vydat hledat Chrám moci s pokladem. Nakonec je jejich cesta zavedla až do zámku v Červené Řečici, kde za svitu plamenů svíček objevili překrásný starý poklad Inků, plný zlata a drahokamů.


Akce s HARANTEM

TREFA DO ČERNÉHO!

Přátelé a kamarádi, vážení rodiče, milé děti,

V létě 2020 se na Trnávce uskuteční již 27. ROČNÍK letního tábora TRNÁVKA.

Jako v minulých letech pro Vás a Vaše děti připravují oblíbení vedoucí program plný her, zábavy, sportu, akce, ale i tajemství, hádanek, šifer a trochy napětí! Mimo tábor se opět chystáme na jednodenní výlet a podzimní víkendovku. Při tom všem určitě poznáte spoustu nových kamarádů.

Těšíme se na Vás na některé z akcí.

Vaši Haranti.