STARÉ ŘECKÉ BÁJE A POVĚSTI

Koroibos, tajný agent tajné řecké služby, dostal za úkol přinést něco unikátního pro svou šéfovou, bohyni Héru. Zamířil do Delfské věštírny, kde mu krásné a čarodějné ženy připravili cestovní lektvar, s jehož pomocí se dostal do budoucnosti. Tam potkal zmrzlinářky. Zmrzlina! To bylo to pravé pro Héru! Při návratu zpět však vypil příliš mnoho zázračného lektvaru a spolu s ním se nedopatřením do doby Antického Řecka dostal i celý dětský tábor.

Mezi řeckými bohy to způsobilo pořádný rozruch a všichni si lámali hlavu, jak děti dostat zpět do jejich času. Ještě že je přijali obyvatelé řeckých měst (Athény, Mykény, Sparta, Théby ad.) a aby se dostaly zpět do budoucnosti, musely získat všechny ingredience k cestovnímu lektvaru – trochu slunečního svitu od Feathona, kapku ranní rosy z olivového háje a kus mámení od Afrodity.

Každý den plnily zapeklité úkoly zadané řeckými bohy, kteří jim za jejich splnění na oplátku darovali ingredience do lektvaru, jenž je měl přenést zpět do současnosti. Děti byly pilné, zachránily svá města před potopou, kterou na ně seslal Poseidón, získaly oheň pro své město ze samotného Olympu, našly Mínotaura v labyrintu, zabily ho a dostaly se z labyrintu ven, splnily deset Héraklových úkolů, zúčastnily se starověkých olympijských her a byly v nich velmi úspěšní.

Ve svých nových městech ihned zapadly mezi zdejší obyvatele a začaly plnit všechny běžné úkoly každodenního života ve Starověkém Řecku. Sama Héra by si je nejradši všechny nechala, protože byly velice šikovní a odvrátily nejednu zkázu. Ale získaly všechny přísahy do cestovního lektvaru, a tak se všichni vrátily zpět do svých domovů.


Akce s HARANTEM

TREFA DO ČERNÉHO!

Přátelé a kamarádi, vážení rodiče, milé děti,

V létě 2020 se na Trnávce uskuteční již 27. ROČNÍK letního tábora TRNÁVKA.

Jako v minulých letech pro Vás a Vaše děti připravují oblíbení vedoucí program plný her, zábavy, sportu, akce, ale i tajemství, hádanek, šifer a trochy napětí! Mimo tábor se opět chystáme na jednodenní výlet a podzimní víkendovku. Při tom všem určitě poznáte spoustu nových kamarádů.

Těšíme se na Vás na některé z akcí.

Vaši Haranti.