CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ

Svět obletěla zpráva o cestovateli Phileasi (Willy) Fogovi. Tomu se podařilo objet svět za neuvěřitelných 80 dní. Děti však nevěří, že by se tento rekord nedal překonat. Scházejí se s panem Foggem v reformním klubu, vyslechnou si jeho cestovatelský příběh a sami mezi sebou se vsadí, že zvládnou objet svět rychleji, než za 80 dní.

Vydávají se tedy ve skupinkách na cestu po jeho stopách. Procházely krajiny orientální, daleké, chladné i horké, v každém místě na ně čekaly nové výzvy a překážky. V Suezu jim neznámý zlodějíček ukradl zavazadla, musely ho co nejrychleji najít, aby jim neodplula loď do Indie, našly mapu staré cesty mezi Bombají a Kalkatou po stezkách v horách, která jim zkrátila cestu indickým poloostrovem, byly zajaty domorodým indickým kmenem a pro vysvobození musely připravit obětní věc a rituál, v Honkongu obchodovali s místními obyvateli, aby si mohli koupit lístek a mohli odplout na americký kontinent, musely udělat několik dobrých skutků, aby se dostaly ze zajetí indiánského kmene.

Zvládli to všichni, ale nejrychlejší mohla být jen jedna skupinka, které se za to dostalo náležitého ocenění, nejen od samotného Williho Fogga.


Akce s HARANTEM

TREFA DO ČERNÉHO!

Přátelé a kamarádi, vážení rodiče, milé děti,

V létě 2020 se na Trnávce uskuteční již 27. ROČNÍK letního tábora TRNÁVKA.

Jako v minulých letech pro Vás a Vaše děti připravují oblíbení vedoucí program plný her, zábavy, sportu, akce, ale i tajemství, hádanek, šifer a trochy napětí! Mimo tábor se opět chystáme na jednodenní výlet a podzimní víkendovku. Při tom všem určitě poznáte spoustu nových kamarádů.

Těšíme se na Vás na některé z akcí.

Vaši Haranti.