STRAŠIDLA, SKŘÍTCI, VÍLY A JINÉ BYTOSTI

V dnešní době se každý za něčím honí, každý někam spěchá a nemá čas se na chvíli zastavit. A tak si ani nemůžeme pořádně všimnout světa kolem nás. Ne jen květin, stromů, zvířat. Zapomněli jsme, nebo se možná stydíme přiznat, že kolem nás, je ještě jeden svět. Svět skřítků, víl a strašidel

Naši předkové po tisíce let běžně komunikovali s rostlinami, zvířaty a všemi možnými viditelnými i neviditelnými bytostmi. Ještě naši dědové věděli o skřítcích a vílách své. Naše století však naučilo lidi věřit jen tomu, co se dá vypočítat, na co si člověk může sáhnout a pokud možno to i zužitkovat.

Za těch pár tisíc let existence lidského rodu se postavení strašidel ani jejich způsob života prakticky nezměnily. Stačilo však pouhé jedno století a lidstvo radikálně změnilo svůj postoj k těmto bytostem. Lidé v ně ztrácejí víru a úctu a domnívají se, že už duchy nepotřebují. Dávní hrdinové, lovci a pastevci neváhali použít služeb skřítků a nijak se za to nestyděli. My si namlouváme (a mnozí již uvěřili), že se bez nich obejdeme. Pokud se ale nevrátíme s láskou a porozuměním k vodníkům, vílám a našim domácím skřítkům, bude náš život pustý a bez radosti.

Zrovna tak, jako my, potřebují i strašidla lidskou společnost a dobré sousedské vztahy. Kromě toho, že obývají lesy, louky, rybníky a zahrady, řada druhů strašidel sdílí s námi i naše domovy a byty.

Naučili jsme se znovu věřit v malé tvorečky kolem nás. Přestali jsme líčit pastičky na myši, abychom náhodou neulovili domácího skřítka. Naučili jsme se nevyhazovat v lese odpadky, abychom neničili prostředí lesních víl. Naučili jsme se nejen pozorovat, ale i uvěřit svým očím. Protože i na Trnávce žije některé milé strašidýlko, které potřebuje naše přátelství.

 
 


 


Akce s HARANTEM

TREFA DO ČERNÉHO!

Přátelé a kamarádi, vážení rodiče, milé děti,

V létě 2020 se na Trnávce uskuteční již 27. ROČNÍK letního tábora TRNÁVKA.

Jako v minulých letech pro Vás a Vaše děti připravují oblíbení vedoucí program plný her, zábavy, sportu, akce, ale i tajemství, hádanek, šifer a trochy napětí! Mimo tábor se opět chystáme na jednodenní výlet a podzimní víkendovku. Při tom všem určitě poznáte spoustu nových kamarádů.

Těšíme se na Vás na některé z akcí.

Vaši Haranti.