NEDÁVNÁ HISTORIE

BYLO NEBYLO ANEB Z POHÁDKY DO POHÁDKY

 • Trnávka 2018

2012

Dobrodružství se neslo ve znamení pohádek. Děti se ocitly v Říši pohádek, v království krále Isidora, kde se děly podivné věci. Z celého království zmizela sůl, takže veškeré uvařené jídlo bylo mdlé a bez chuti. Ztratil se královský poklad a někdo vyměnil důležité listiny za dětské knížky. Po celém hradě běhaly myši. A aby toho nebylo málo, princeznu Zlatovlásku někdo zaklel v muže a králi kvůli jeho finanční krizi odebrali hrad.

Jednoho dne přijde dopis od králů z okolních království. Králové píší, že vědí, kdo zaklel princeznu, a také vědí, jak ji vysvobodit. Jsou ochotni královi všechno prozradit, avšak s jedinou podmínkou. Splatí a odčiní všechny dluhy, které za svoji dlouho vládu v jejich královstvích napáchal.

více >>

 


 

NÁVŠTĚVNÍCI

 • Trnávka 2017

2013

Píše se rok 2517 a počítač CML (Centrální mozek lidstva) signalizuje poplach a oznamuje hrozící konec světa a zánik civilizace. Narychlo svolaná Světová rada zvažuje, jak zabránit hrozícímu zániku civilizace, protože každou vteřinou, co odtikává, je budoucnosti o něco méně. Návštěvníci doufají, že jim CML pomůže, ale porucha některých jeho součástek znamená, že CML nedokáže odpovědět na dotazy Světové rady a upřesnit blížící se nebezpečí a navrhnout, jak zániku předejít.

více >>

 


 

ČESKÉ BÁJE A POVĚSTI

 • Trnávka 2016

2014

Před dávnými lety byl císař Karel IV. proklet samotným ďáblem. Ďábel na něj uvalil kletbu v podobě dětské hry. Král začal hru hrát, vyzrál nad všemi překážkami, poslední úkol se mu však splnit nepodařilo. Když se nedohraje do 700 let od jeho narození, způsobí rozvrat české historie.
více >>

 


 

DETEKTIVOVÉ, VYŠETŘOVÁNÍ VRAŽDY TOVÁRNÍKA KOLBABY

 • Trnávka 2015

2013

Na čtrnáct dní jsme se vžili do rolí detektivů a tábor se nesl ve znamení pátrání po zločinci, který zavraždil cukráře Karla Kolbabu. Při pátrání jsme si museli položit několik základních otázek, které nám nakonec pomohly vyřešit zapeklitý případ vraždy.

více >>                    setkání v Praze >>                    fotogalerie >>

výroba dortu >>

 


 

VE STOPÁCH PAŠERÁKA JANA JIŘÍHO GRASELA

 • Trnávka 2014

2014

Před zahájením tábora se v České televizi vysílala reportáž, ve které se hovořilo o domě paní Barešové z Červené Řečice, v němž údajně straší. Výskyt ducha potvrdil i místní archivář. A protože Červená Řečice se nachází pouhé dva kilometry od areálu našeho tábora, bylo jasné, že u záhady nesmíme chybět.

více >>                setkání v Praze >>                reportáž ČT >>                fotogalerie >>

 


 

ZÁHADA HLAVOLAMU

 • Trnávka 2013

2013

Pražské uličky se hemží šiframi. Je potřeba jich vyluštit co nejvíce a získat tak části jakési skládačky, jejíž tajemství může být odhaleno pouze, až se sejdou všichni, kdo tyto kousky vlastní. Sjíždíme se na Trnávku, aniž bychom tušili, co nás vlastně čeká.

více >>                    fotogalerie >>

 


 

MISE: „VZDÁLENÉ CIVILIZACE“

 • Trnávka 2012

2012

Vojenské uniformy, záhadné přístroje a temný les plný prapodivných součástek. To mohlo znamenat jen jediné: nedaleko zámku v Červené Řečici se zřítil záhadný stroj neznámého původu a neobvyklého významu. Kdo byl jejím pasažérem a kam měl namířeno?

více >>                    fotogalerie >>

 


 

PO STOPÁCH GOLEMA aneb O NEŠŤASTNÉM PUTOVÁNÍ TVORA DĚJINAMI

 • Trnávka 2011

2011

Během večerní procházky jsme byli svědky policejního zásahu. Detektivové zřejmě vyšetřovali záhadné úmrtí archiváře Želivského kláštera. Když se druhý den v areálu Trnávky objevil policista, události nabraly nečekaných obrátek.

více >>                    fotogalerie >>

 


 

PROKLETÍ ZLATA INKŮ

 • Trnávka 2010

2010

V dávných dobách se rozkládala za nekonečnými vodními prostorami daleko na západě krásná a bohatá země, země tajemných, podivných a podivuhodných legend. Jedna z nejneuvěřitelnějších, ale kupodivu zřejmě zcela pravdivá, vypráví o zvláštní tajuplné zahradě, která zdobila hlavní město říše Inků.

více >>

 


 

UDÁLOSTI, KTERÉ ZMĚNILY SVĚT

 • Trnávka 2009

2011

To, že s bombami se nemá zahrávat, zjistil vědec, jehož bomba zničila celý svět. Zůstala jen hrstka těch nejodolnějších, kteří se však museli naučit, jak se o sebe postarat. Zvládli rozdělání ohně, vyrábět oštěpy či vymýšlet nové písmo a zachránili tím vývoj civilizace. Uvědomili si důležitost všech světových objevů, které již dnes bereme jako samozřejmost.

více >>

 


 

STARÉ ŘECKÉ BÁJE A POVĚSTI

 • Trnávka 2008

2008

Koroibos, tajný agent tajné řecké služby, dostal za úkol přinést něco unikátního pro svou šéfovou, bohyni Héru. Zamířil do Delfské věštírny, kde mu krásné a čarodějné ženy připravili cestovní lektvar, s jehož pomocí se dostal do budoucnosti. Tam potkal zmrzlinářky. Zmrzlina! To bylo to pravé pro Héru! Při návratu zpět však vypil příliš mnoho zázračného lektvaru a spolu s ním se nedopatřením do doby Antického Řecka dostal i celý dětský tábor.

více >>

 


 

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ

 • Trnávka 2007

2007

Svět obletěla zpráva o cestovateli Phileasi (Willy) Fogovi. Tomu se podařilo objet svět za neuvěřitelných 80 dní. Děti však nevěří, že by se tento rekord nedal překonat. Scházejí se s panem Foggem v reformním klubu, vyslechnou si jeho cestovatelský příběh a sami mezi sebou se vsadí, že zvládnou objet svět rychleji, než za 80 dní.

více >>

 


 

STRAŠIDLA, SKŘÍTCI, VÍLY A JINÉ BYTOSTI

 • Trnávka 2006

2006

V dnešní době se každý za něčím honí, každý někam spěchá a nemá čas se na chvíli zastavit. A tak si ani nemůžeme pořádně všimnout světa kolem nás. Ne jen květin, stromů, zvířat. Zapomněli jsme, nebo se možná stydíme přiznat, že kolem nás, je ještě jeden svět. Svět skřítků, víl a strašidel.

více >>                    fotogalerie >>

 


 

VZDÁLENĚJŠÍ MINULOST

cirkus Le Grand

 • Trnávka 2005

Japonsko

 • Trnávka 2004

10. let Mártyho

 • Trnávka 2003

Piráti

 • Trnávka 2002

Divoký západ

 • Trnávka 2001

Egypt

 • Trnávka 2000

Titanic

 • Trnávka 1999

Afrika

 • Trnávka 1998

 


 

DALEKÁ HISTORIE

 

Téma her si bohužel nepamatují ani ti největší pamětníci.

 • Trnávka 1994 – Trnávka 1997

Akce s HARANTEM

TREFA DO ČERNÉHO!

Přátelé a kamarádi, vážení rodiče, milé děti,

V létě 2019 se na Trnávce uskuteční již 26. ROČNÍK letního tábora TRNÁVKA. Zároveň letos začínáme další pětiletku spolku HARANT.

Jako v minulých letech pro Vás a Vaše děti připravují oblíbení vedoucí program plný her, zábavy, sportu, akce, ale i tajemství, hádanek, šifer a trochy napětí! Mimo tábor se opět chystáme na jednodenní výlet a podzimní víkendovku. Při tom všem určitě poznáte spoustu nových kamarádů.

Těšíme se na Vás na některé z akcí.

Vaši Haranti.